Demokracja Energetyczna

Współpraca

Oto  osoby i instytucje, które w całej Polsce realizują z nami demokrację energetyczną. Tworzymy sieć współpracy – zapraszamy do dołączenia.


Ryszard Kalisz

Poseł z Warszawy, prawnik, były minister spraw wewnętrznych. Związany ze Stowarzyszeniem Dom Wszystkich Polska.

czytaj więcej


Robert Biedroń

poseł z Gdyni, politolog. W 2014 tygodnik „Polityka” na podstawie rankingu przeprowadzonego wśród polskich dziennikarzy parlamentarnych wymienił go wśród 10 najlepszych posłów, podkreślając pracowitość, kulturę i duży wkład w prace komisji sprawiedliwości.

czytaj więcej


Radna wojewódzka Małgorzata Tkacz-Janik

Radna sejmiku woj. śląskiego, członkini komisji: ds. kultury, edukacji i nauki, komisji ds. zdrowia i polityki społecznej, rozwoju i zagospodarowania przestrzennego działaczka społeczna oraz komisji doraźnej ds. organizacji pozarządowych. Autorka artykułów na temat zrównoważonego rozwoju, była przewodnicząca partii Zieloni.

czytaj więcej


Burmistrz miasta Trzebinia

Współpracujemy z burmistrzem miasta Trzebinia Stanisławem Szczurkiem w rozwoju demokracji energetycznej w regionie.

czytaj więcej


Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Województwo świętokrzyskie chce rozwijać się w spsób zrównoważony, wykorzystując swój ekologiczny potnecjał. Turystyka kwalifikowana, mikrobiogazownie, sadownictwo i warzywnictwo, budownictwo niskoenergetyczne, rolnictwo ekologiczne i odnawialne źródła energii to "smart specialisation" i priorytety w obszarze ochrony środowiska Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do roku 2020.

czytaj więcej


Regionalne Centrum Naukowo-Techologiczne

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne działająca w celu skupienia działań i inicjatyw lokalnych oraz regionalnych dla rozwoju gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego oraz stymulowania współpracy pomiędzy szkołami wyższymi, jednostkami naukowymi, instytucjami otoczenia biznesu i przedsiębiorstwami, ze szczególnym uwzględnieniem transferu nowoczesnych technologii i rozwoju przedsiębiorczości.

czytaj więcej


Starostwo Powiatowe w Gliwicach

Starostwo powiatowe w Gliwicach jest zainteresowane demokracją energetyczną.

czytaj więcej


Parlamentarny zespół "Społeczeństwo Fair"

Parlamentarny Zespół Zrównoważonego Rozwoju Społecznego Społeczeństwo "FAIR" - założony przez posłankę Annę Grodzką jako forum wymiany myśli ludzi lewicy.

czytaj więcej


Wanda Nowicka Wicemarszałkini Sejmu

Działaczka na rzecz praw człowieka, przeciwniczka energii atomowej. Współpracuje z Zielonym Instytutem podczas energetycznych konferencji w Sejmie.

czytaj więcej


Greenpeace Polska

Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Organizacja koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych, zarówno globalnych jak i lokalnych, zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska.

czytaj więcej


Stowarzyszenie Wspólna Ziemia

Stowarzyszenie ekologiczno-kulturalne działające m.in. na rzecz odnawialnej energii, rolnictwa ekologicznego i zrównoważonego rozwoju.

czytaj więcej


Gmina Chojnice

Jedna z najbardziej progresywnych gmin w Polsce w dziedzinie rozwoju zielonej energii.

czytaj więcej


Stowarzyszenie Lubiatowska Wydma

Stowarzyszenie dział na rzecz zrównoważonego rozwoju, turystyki i agroturystyki w Lubiatowie.

czytaj więcej


Gmina Choczewo

Choczewo to gmina wskazana jako potencjalne miejsce budowy elektrowni atomowej, jednocześnie bada możliwości rozwoju energetyki odnawialnej na swoim terenie.

czytaj więcej


Gmina Mielno

Gmina Mielno, wskazana jako potencjalna lokalizacja elektrowni jądrowej, opowiedziała się przeciwko tej inwestycji: w organizowanym przez społeczność referendum 94 procent głosujących powiedziało atomówce "nie". Gmina chce rozwijać energetykę odnawialną przyjazną lokalej sołeczności i aktywnie promuje rozwój demokracji energetycznej.

czytaj więcej


Urząd Miasta Częstochowa

Częstochowa jest miastem, które od lat słynie z działalności na rzecz efektywności energetycznej, które wspierane jest obecnie przez Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka.

czytaj więcej


Gmina Władysławowo

Rada miasta Władysławowo przyjęła uchwalę sprzeciwiającą się rozwojowi energetyki atomowej na Pomorzu.

czytaj więcej


Gmina Nowa Wieś Lęborska

Wójt gminy jest zainteresowany możliwościami rozwoju energii odnawialnej na terenie gminy.

czytaj więcej


Krytyka Polityczna w Trójmieście

Krytyka polityczna w trójmieście to ośrodek organizujący debaty i konferencje na ważne tematy społeczne, w tym także o społecznych aspektach danego modelu energetycznego.

czytaj więcej


Oto  osoby i instytucje, które w całej Polsce realizują z nami demokrację energetyczną. Tworzymy sieć współpracy – zapraszamy do dołączenia.do góry